Search our Site

Bambui kaimas yra įsikūręs Kamerūno Šiaurės Vakarų regiono Tubah rajone. Tai pirmoji vieta, kur Kamerūne apsigyveno mažesnieji broliai kapucinai ir atsirado pirmieji pasauliečiai pranciškonai. Šiandien čia oficialiai įsteigta OFS Bambui Šv. Klaros brolija, kuri ir pateikė paraišką dėl šio „Well4Africa“ vandens projekto.

Dėl anglakalbiame šalies regione vykstančio karo daug jaunų studentų persikelia į prancūzakalbį regioną, ieškodami prieglobsčio ir norėdami čia lankyti mokyklą. Tai sukėlė didelį vandens trūkumą vietovėje ir smarkiai paveikė Bambui kaimo populiaciją, ypač neturtingą jaunimą, kuris neišgali nuomotis hostelių su nuosavais šuliniais. Kaimyniniame Bambili kaime yra daug vidurinio ir aukštojo mokslo įstaigų (valstybinis universitetas, aukštesnioji mokytojų rengimo mokykla, agronomijos mokykla etc.), o studentų skaičius šioje vietovėje viršija milijoną.

Mažesnieji broliai kapucinai nusprendė jiems priklausančiame žemės sklype Bambui pastatyti prieglaudą neturtingiems vaikams. Naujame pastate įrengti 4 erdvūs miegamieji ir 46 kambariai, kuriuose galės gyventi apie 100-150 nepasiturinčių vaikų, taip turėdami galimybę lankyti mokyklą. Pastatas jau beveik baigtas statyti, tačiau pagrindinė problema yra vanduo. Dėl dabartinio vandens trūkumo prie naujųjų pastatų kaimo vandentiekis nebėra jungiamas. Netoli prieglaudos pastato yra kapucinų vienuolynas, tačiau sausuoju metų laiku brolių šulinyje būna labai ribotas vandens kiekis, o ir pats vanduo nėra pakankamai švarus. Paprastai šulinių vanduo nebūna tokios geros kokybės kaip vanduo iš gręžinių.

Bambui vandens projektą sudaro gręžinio išgręžimas, vandens rezervuaro pastatymas, dviejų didelių talpyklų ir saulės energija varomo siurblio įrengimas bei dviejų vandentiekio čiaupų pastatymas. Planuojama, kad vienas vandens čiaupas bus įrengtas šalia prieglaudos, prie pat pagrindinio kelio, kad juo galėtų naudotis tūkstančiai į mokyklas ir universitetus keliaujančių vaikų. Atlikti tyrimai pagrindžia galimybę šioje vietoje išgręžti gręžinį, kad būtų ištisus metus užtikrintas pastovus vandens tiekimas.

Vandens šaltinį tiesiogiai prižiūrės OFS vietinė brolija kartu su Bambui kaimo vandens administracija. Per kasmetinį tėvų ir mokytojų susirinkimą bus prašoma ir vaikų tėvų šiek tiek prisidėti prie projekto išlaikymo ir smulkių išlaidų – tokių kaip vandens čiaupų ar saulės sistemos gedimų remonto.

Už naująjį vandens projektą atsakingi OFS Bambui Šv. Klaros brolija, Kamerūno pasauliečių pranciškonų ordino Nacionalinė taryba ir Mažesniųjų brolių kapucinų ordino Kamerūno Šv. Pranciškaus Asyžiečio kustodija.

Tik jūsų parama suteikia galimybę socialinei akcijai „Well4Africa“ įgyvendinti tokius vandens projektus, kaip šis Bambui kaime. Būdus, kaip paaukoti, galite surasti čia: https://well4africa.eu/index.php/lt/paaukok. Viešpats telaimina jus už jūsų dosnumą!

  • 01
  • 02
  • 03
  • 04
  • 05
  • 06
  • 07

Simple Image Gallery Extended