Search our Site

Kongas – kaimas Nabdamo rajone Ganos šiaurės rytuose, kuriame gyvena apie 150 šeimų. Jame taip pat įsikūręs Dvasinio atsinaujinimo centras, kuriame tarnauja mažesnieji broliai kapucinai. Centrą sudaro Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia, rekolekcijų namai ir Mergelės Marijos grota – populiari piligrimystės vieta. Dukart per metus, per didžiąsias šventes (Lurdo Mergelės šventę ir Švč. Mergelės Marijos Dangun ėmimo šventę), čia susirenka iki 5 000 piligrimų.

Šioje vietovėje yra du vandens gręžiniai su rankinėmis pompomis, tačiau vasaros sezonu kaimui jų vandens nepakanka. Gyventojai eina du ar daugiau kilometrų parsinešti vandens. Ši problema ypač paaštrėja piligrimystės dienomis – prie gręžinių ne tik nusidriekia ilgos žmonių eilės, bet ir apskritai pritrūksta vandens kasdienėms piligrimų reikmėms.

Įgyvendinant projektą būtų išgręžtas gręžinys, įrengtas elektrinis siurblys, du dideli vandens rezervuarai ir vamzdynas, kad saugus geriamas vanduo būtų patogiai prieinamas ir vietos bendruomenei, ir tūkstančiams piligrimų. Už projekto vykdymo priežiūrą, o vėliau ir įrenginių priežiūrą bus atsakingi ten tarnaujantys mažesnieji broliai kapucinai ir vietos katalikų bendruomenė.

  • 1
  • 2
  • 3

Simple Image Gallery Extended