Search our Site

Šisongo (Shisong) kaimas yra išsidėstęs Kamerūno šiaurės-vakarų regione. Jame yra Švenčiausiosios Širdies parapija, o kaimas garsėja savo katalikiška ligonine ir kardiologijos centru, kuriais abiem rūpinasi Šv. Antano pasauliečių pranciškonių seserų bendruomenė.

Dabartinė socialinė politinė krizė Kamerūne sąlygojo daugybės žmonių priverstinį persikėlimą tiek šalies viduje, tiek už jos ribų, o tai dar labiau pablogino ir taip sudėtingą vandens prieinamumo situaciją šioje šalies dalyje.

Šisongo bendrosios priežiūros ligoninės ir kardiologijos centro veikla reiškia, jog šalia nuolatinių gyventojų kaimas tampa prieglobsčiu daugeliui pacientų, slaugytojų ir lankytojų. Daugelis šeimų ir viduje perkeltų asmenų eina didelius atstumus, kad gautų geriamojo vandens. Situacija tampa dar sudėtingesnė sausuoju metų laiku dėl ribotų šaltinių ir nenuoseklaus vandens tiekimo. Šisongo pasauliečių pranciškonų brolija pradėjo projektą, kurio tikslas – užtikrinti geriamąjį vandenį apie penkiasdešimčiai vietinių šeimų, pacientams ir šalies viduje perkeltiems asmenims.

Projektą sudaro įtvirtinto vandens gręžinio išgręžimas, elektrinio ir rankinio vandens siurblių įrengimas bei 6000 L talpos vandens rezervuaro pastatymas. Vandens gręžinys ir talpykla bus įrengti Šv. Antano bendruomenei priklausančioje žemėje, šalia parapijos ir kaimo centro, bei prieinamas visiems gyventojams.