Search our Site

Balandžio 27-28 dienomis socialinės akcijos „Well4Africa” koordinatorė Monika Midverytė OFS lankėsi Kihani kaime, Ibandos apskrityje, Ugandoje, kur iš akcijos lėšų buvo įrengtas vandentiekis.

Vietiniai projekto koordinatoriai - pasauliečiai pranciškonai ir pranciškoniškasis jaunimas, vadovaujami Muhumuza Gilberto, aprodė įrenginius - elektros pompa varomą vandens gręžinį, du 50 000 L talpos vandens rezervuarus ir dvidešimt po gyvenvietę išsidėsčiusių vandens kolonėlių. Vanduo buvo nuvestas į vietinę parapiją, Šv. Juozapo pradinę mokyklą, šv. Onos pagrindinę mokyklą, Šv. Agnietės ir Aljanso pradines mokyklas bei į gretimus Katunguru, Irwaniro ir Kitambeya kaimus. Iš viso naujomis vandenvietėmis naudojasi dešimties aplinkinių gyvenviečių žmonės.

Projektą įgyvendinusios įmonės "Wapah Uganda 2015" vyriausiasis inžinierius Dansonas Kakuhikire užtikrino, kad vandentiekiui teikiama metinė garantija, tačiau ir praėjus garantiniam laikotarpiui jie toliau nemokamai konsultuos bendruomenę. Pasak jo, esamas požeminis vandens telkinys yra pajėgus užtikrinti augančios bendruomenės poreikius ateinančius 40 metų. Jo galia - 40 000 L vandens per dvidešimt valandų.

Vandentiekis palengvino kasdienį gyvenimą daugiau nei 700 vietinių žmonių, ypač moterims ir vaikams. Šv. Onos pagrindinės mokyklos direktorius aprodė naujai statomą pastatą, kadangi įrengus vandentiekį, daugiau mergaičių pradėjo lankyti mokyklą.

Balandžio 28 dieną, Dievo Gailestingumo sekmadienį, parapijoje vyko iškilmingos Mišios, kurių metu buvo pašventintas vandentiekis. Šventėje dalyvavo visų lygių brolijų pasauliečiai pranciškonai, projekto darbininkai, inžinieriai, pradinių ir pagrindinės mokyklos mokiniai bei visa kaimo bendruomenė. Žmonės nepaliovė dėkoti visiems socialinės akcijos geradariams už švarų vandenį arčiau jų namų.

Akcija Well4Africa tęsiama toliau, tad norintieji paaukoti gali tai padaryti apsilankę interneto puslapyje well4africa.eu. Ačiū už jūsų gerumą.

  • IMG_1108
  • IMG_1111_1024768
  • unnamed

Simple Image Gallery Extended