Search our Site

Zimbabvė yra viena iš Afrikos šalių, kurioje numatyta įgyvendinti socialinės akcijos „Well4Africa“ projektą ir iškasti vandens gręžinį. Projekto koordinatoriai palaiko nuolatinį ryšį su pasauliečiais pranciškonais toje šalyje.

Deja, šiuo metu Zimbabvė patiria sunkią politinę ir ekonominę krizę. Pasak tarptautinių žiniasklaidos kanalų, šalyje uždaryti bankai ir mokyklos, užblokuoti pagrindiniai keliai, neveikia viešasis transportas. Jau kurį laiką neleidžiami laikraščiai, o vyriausybė privertė pagrindinius interneto operatorius nutraukti interneto tiekimą.

„Jeigu taip tęsis ir toliau, prasidės didelė humanitarinė krizė, – viešame laiške rašo Benas Freethas, „Mike Campbell Foundation“ direktorius Hararėje. – Negalime nusipirkti maisto, nes parduotuvės ir viešasis transportas neveikia. Daugumai ligoninių trūksta esminių medikamentų ir personalo, nes gydytojai ir seselės negali pasiekti darbo vietų.“

Interneto dienraštis „The Telegraph“ rašo, kad jau apie 600 žmonių buvo suimti, sužeisti ar nužudyti nuo praėjusį šeštadienį prasidėjusių masinių protestų, kuriuos išprovokavo prezidento Emmersono Mnangagwos paskelbtas 150 procentų siekiantis degalų pabrangimas. Ekonominė krizė, palikusi daugelį žmonių be cento kišenėje, išprovokavo visą šalį apėmusius protestus.

Mes, akcijos „Well4Africa“ organizatoriai, taip pat praradome ryšį su pasauliečiais pranciškonais Zimbabvėje. Dėl interneto blokados mūsų bendradarbiai negauna „WhatsApp“ žinučių ir skambučių, negali pasiekti Feisbuko ir mesendžerio.

Prašome jūsų melstis už Zimbabvę ir jos žmones, kad Viešpats išgirstų savo vargšų šauksmą ir suteiktų šaliai taikos malonę. Taip pat prašome melstis, kad nepaisant dabartinių sunkumų pavyktų įvykdyti numatytą „Well4Africa“ projektą ir iškasti vandens gręžinį sausringoje Nehumambi kaimo vietovėje.